خبرها

پیغام خطا

 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize()‎ (line ۶۸۷ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize()‎ (line ۶۹۰ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize()‎ (line ۶۹۱ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize()‎ (line ۶۹۲ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize()‎ (line ۶۹۵ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize()‎ (line ۶۹۷ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in include_once()‎ (line ۳۰۰ of ‎/home/petrolog/public_html/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in include_once()‎ (line ۳۰۱ of ‎/home/petrolog/public_html/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in include_once()‎ (line ۳۰۹ of ‎/home/petrolog/public_html/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in include_once()‎ (line ۳۱۶ of ‎/home/petrolog/public_html/sites/default/settings.php).
 • Warning: ini_set()‎ has been disabled for security reasons in drupal_settings_initialize()‎ (line ۸۰۱ of ‎/home/petrolog/public_html/includes/bootstrap.inc).

راه اندازی کانال/گروه پترولوژی در پیام رسان سروش

باافتخار کانال/ گروه «پترولوژی»، برای دسترسی آسان و سریع به فایل های علمی مفید همانند مقاله، کتاب، عکس، فیلم، نکات علمی، اخبار مفید در زمینه رشته پترولوژی و رشته های مرتبط راه اندازی شده است. برای پیوستن به این کانال می توانید پس از نصب نرم افزار پیام رسان سروش بر روی گوشی همراه یا رایانه خود از لینک sapp.ir/petrology استفاده فرمایید.

خرید بسته زمین دماسنجی و زمین فشارسنجی

بسته زمین دماسنجی (ژئوترمومتری) و زمین فشارسنجی (ژئوبارومتری) شامل اسپردشیت های مربوط به دمافشارسنجی است. برای اطلاع از محتوای این بسته و تهیه آن  به لینک http://petrology.ir/node/569 مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

.

كسب جايزه شهيد دكتر چمران و تقدیر توسط ریاست محترم دانشگاه اصفهان

خانم دكتر نرگس شيردشت زاده، دانش‌آموخته ممتاز دانشگاه اصفهان، برگزيده دريافت جايزه شهيد چمران از سوي بنياد ملي نخبگان شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews  دكتر نرگس شيردشت‌زاده عضو استعدادهاي درخشان دانشگاه اصفهان بوده و در سال گذشته نيز به‌عنوان دانشجوي نمونه كشوري در مقطع دكتري از دانشگاه اصفهان معرفي شده‌ است. ايشان هم اكنون با حمايت و ميزباني دانشگاه اصفهان و صندوق حمايت از فناوران و پژوهشگران كشور در حال گذراندن دوره پسادكتري با عنوان «پترولوژي و ژئوشيمي توده گرانيتوييدي نوع S منطقه آيركان (شمال خور، ايران مركزي) و نقش آن در تشكيل كانسار راديواكتيو چشمه شتري» تحت نظارت دكتر ترابي در گروه زمين‌شناسي دانشگاه اصفهان است. در راستاي كسب اين موفقيت‌ها، انجام تحقيقات مشترك با محققان و استادان بنام در دانشگاه‌ها و مراكز علمي معتبر جهان و دريافت گرنت‌هاي پژوهشي و حمايت‌هاي علمي، و ارائه مقالات داراي نوآوري در ژورنال‌هاي معتبر ملي و بين‌المللي و تلاش براي اعتلاي نام ايران اسلامي و دانشگاه اصفهان بخشي از كارنامه علمي و پژوهشي اين پژوهشگر برجسته است.

برگزيده شدن نخبه دانشگاه اصفهان، اميدبخش آينده‌اي درخشان براي جامعه علمي كشور است كه قطعا  با جذب و حمايت از ايشان، اين سرمايه‌هاي علمي مي‌توانند در جهت تداوم اعتلاي علمي ايران گام‌هاي مؤثري بردارند.

منابع خبر:

وقف عام جزوات کارشناسی ارشد و دکتری زمین شناسی

بسمه‌تعالی

پیامبر خدا (صلی‌الله ‏علیه و ‏آله و سلّم)  فرمودند:

هر گاه مؤمن  یک برگه که روى آن علمى نوشته شده باشد از خود برجاى گذارد، روز قیامت آن برگه پرده میان او و آتش مى‏شود و خداوند تبارک‌وتعالی به ازاى هر حرفى که روى آن نوشته شده، شهرى هفت برابر پهناورتر از دنیا به او مى‏دهد.

 

سلام علیکم؛

ایزد دانا را سپاس می‌گوییم که ما را یاری بخشید تا بتوانیم در زمینه تحقق آرمان‌های علمی و میهنی خویش، گامی دیگر برداریم. «زمین آزمون» با هدف ایجاد بانک اطلاعاتی جزوات آمادگی آزمون کارشناسی‌ارشد و دکتری زمین‌شناسی و نیز کمک به دانشجویان و محققین این رشته در سال ۱۳۸۶ آغاز به فعالیت نمود. در این راه استادان و دانشجویان و پژوهشگران محترمی با هم‌فکری خود به ما یاری رسانده‌اند که اگر این هم‌فکری و کمک‌ها نبود شاید این مهم ناتمام می‌ماند.

اکنون به پاس ۱۰ سال تلاش صادقانه گروه آموزشی و پژوهشی زمین آزمون، هزاران امید و تلاش به ثمر نشسته است و فرهیختگان بسیاری همراه ما با موفقیت در دوره‌های کارشناسی ارشدو دکتری زمین‌شناسی تحصیل نموده‌اند. برای پاسداشت علم و ترویج علم مقدس زمین‌شناسی، گروه زمین آزمون کلیه جزوات آمادگی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری زمین‌شناسی خود را به‌صورت وقف عام به همه فرهیختگان جامعه علمی زمین‌شناسی ایران تقدیم می‌نماید. شایسته است از زحمات آقای مهندس مجتبی رجبی، خانم دکتر نرگس شیردشت زاده، خانم مهندس میترا محمودزاده، آقای مهندس رسول صادقی و دیگر بزرگواران تقدیر گردد. بی‌گمان این مجموعه از کاستی‌ها و نواقص احتمالی مبری نیست ولی می‌تواند مسیری روشن را پیرامون داوطلبان محترم و پژوهشگران گرامی بگشاید. پیروزی و موفقیت شما را در تمامی آزمون‌های زندگی آرزومندیم.

مدیرگروه مؤلفین زمین آزمون

دکتر رامین صمدی

Www.ZaminAzmoon.Com

«دکتر رامین صمدی» در کنگره جهانی اقتدار مورد تقدیر قرار گرفت

دکتر رامین صمدی، دانشجوی نمونه زمین‌شناسی کشور در سال ۱۳۹۳، عضو بنیاد ملی نخبگان، باشگاه پژوهشگران جوان و مدرس دانشگاه، موفق به کسب افتخار منتخب علمی کنگره جهانی اقتدار در بخش بین‌الملل گردید و در اختتامیه نخستین کنگره جهانی اقتدار و بزرگداشت مقام سرلشکر شهید حسن طهرانی‌مقدم پدر علم موشکی ایران با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری توسط سردار سرلشکر دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مجتمع شهید طهرانی‌مقدم مورد تقدیر قرار گرفت.
 

لینک دانلود فیلم تقدیر از دکتر رامین صمدی در بخش بین الملل کنگره جهانی اقتدار ۱

لینک دانلود فیلم تقدیر از دکتر رامین صمدی در بخش بین الملل کنگره جهانی اقتدار ۲

 

منبع: zaminazmoon.blog.ir

گفتگو با خانم دكتر نرگس شيردشت زاده دانش آموخته نمونه كشوري

گفتگو با خانم دكتر نرگس شيردشت زاده دانش آموخته نمونه كشوري دانشگاه اصفهان

خانم دكتر نرگس شير دشت زاده دانش آموخته دكتري زمين شناسي دانشگاه اصفهان به عنوان دانشجوي نمونه كشوري انتخاب شد.

به گزارش وب سايت خبري uinews مراسم تقدير از دانشجويان نمونه سال ۱۳۹۳ در تاريخ سه‌شنبه ۲۷ مردادماه سال ۱۳۹۴ با حضور معاون اول رئيس‌جمهور؛ وزير علوم، تحقيقات و فناوري و وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و جمعي از معاونين و روساي دانشگاه‌ها در نهاد رياست جمهوري برگزار شد كه خانم دكتر نرگس شيردشت‌زاده دانش‌آموخته دكتري زمين‌شناسي و آقاي فرياد پرهيز دانشجوي دكتري جغرافياي دانشگاه اصفهان نيز در جمع تقدير شدگان حضور داشتند.

روابط عمومي دانشگاه به بهانه اين موفقيت بزرگ با خانم دكتر نرگس شيردشت‌زاده گفتگويي ترتيب داده است كه به شرح زير از نظر شما مي‌گذرد:

خانم دكتر شيردشت‌زاده ضمن تبريك به مناسبت موفقيت سركار عالي، لطفاً درباره رزومه تحصيلي خود توضيح دهيد؟

ضمن سپاس از شما براي فراهم نمودن اين گفتگو، اينجانب متولد سال ۱۳۵۹ در شهر اصفهان هستم و تحصيلات خود را با موفقيت در دبستان شهيد عباس كردآبادي، راهنمايي صادقيان، دبيرستان نمونه مردمي بهشت‌آيين و پيش‌دانشگاهي نسرين جناب شهر اصفهان سپري نموده‌ام. پس از آن با توجه به دلبستگي بسياري كه از نخست به رشته زمين‌شناسي داشتم، در سال ۱۳۷۸، وارد دوره كارشناسي زمين‌شناسي دانشگاه اصفهان شدم. سپس در سال ۱۳۸۶ از پايان‌نامه كارشناسي ارشد خود با عنوان «پترولوژي سنگ‌هاي دگرگوني افيوليت ملانژ نايين (استان اصفهان)» به راهنمايي استادان بزرگوار؛ جناب پروفسور قدرت ترابي و جناب پروفسور ايرج نوربهشت با رتبه عالي و نمره ۹۱/۱۹ دفاع نمودم. در سال ۱۳۸۹ با رتبه يك در آزمون دكتراي پترولوژي دانشگاه اصفهان پذيرفته شده و در سال ۱۳۹۳ از رساله دكتري خود با عنوان «پترولوژي گدازه‌هاي بالشي و آمفيبوليت‌ها و دگرگوني در پريدوتيت‌هاي گوشته افيوليت‌هاي نايين و عشين» به راهنمايي استاد فرزانه‌ جناب پروفسور قدرت ترابي و با نمره ۷۵/۱۹ و با رتبه عالي دفاع نمودم. به لطف خداوند بزرگ از افتخارات تحصيلي اينجانب برگزيده شدن به‌عنوان دانشجوي استعداد درخشان دانشگاه اصفهان و باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامي، دانشجوي نمونه دانشگاهي در مقطع كارشناسي ارشد (۱۳۸۶) و دانشجوي نمونه دانشگاهي در مقطع دكتري (۱۳۹۱، ۱۳۹۲) بوده است.

 - اگر به گذشته برمي‌گشتيد، آيا باز همين رشته را براي ادامه تحصيل انتخاب مي‌كرديد؟

يك زمين‌شناس و يا يك پترولوژيست هميشه با دنيايي از سؤالات نوين و معماهاي شگفت‌انگيز در زمينه مطالعه زمين و سرگذشت آن روبرو است و تلاش براي پاسخ به اين سؤالات موجب جذابيت اين رشته شده است؛ بنابراين، اگر به گذشته بازگردم بي‌شك دوباره اين رشته را انتخاب خواهم كرد، زيرا نه‌تنها از نوجواني به رشته زمين‌شناسي علاقه‌مند بوده‌ام بلكه با گذشت زمان علاقه من افزون‌تر و ديدگاه امروز من درباره اين رشته بسيار متكامل‌تر شده است.

اگرچه با توجه به محدود بودن برخي امكانات آزمايشگاهي در ايران، تحصيل در اين رشته نيازمند كوشش‌هاي بسيار و پيروز شدن بر خيل دشواري‌ها است، اما در اين راستا لطف خداوند و دلگرمي و پشتيباني خانواده گرامي‌ام و پشتيباني استادان بزرگوارم و به‌ويژه جناب پروفسور ترابي هميشه مشوق من در اين راه بوده است.

 - خواهشمند است درباره فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي خود نيز توضيح دهيد؟

فعاليت‌هاي پژوهشي و تخصصي اينجانب به لطف خداوند بزرگ از سال ۱۳۸۴ آغاز و تاكنون ادامه داشته‌اند و در انجام آن‌ها از راهنمايي‌ و همكاري‌هاي ارزنده استاد گرامي جناب پروفسور ترابي در گروه زمين‌شناسي دانشگاه اصفهان بهره گرفته‌ام. البته با توجه به اينكه امكانات آزمايشگاهي مورد نياز در رشته پترولوژي در ايران بسيار محدود است از اين‌رو در راستاي پيشبرد اهداف پژوهشي‌ام، تحقيقات مشترك گسترده‌اي با پژوهشگران و استادان برجسته ايران و برخي از دانشگاه‌هاي جهان (مانند دانشگاه‌هاي كانازاوا در ژاپن، سيدني در استراليا، آستين در تگزاس آمريكا، برزيليا در برزيل، لئوبن در اتريش و ...) انجام داده‌ام كه دستاورد اين تحقيقات ارائه ۹ مقاله پژوهشي در مجلات معتبر ISI، ۹ مقاله پژوهشي در مجلات معتبر علمي- پژوهشي ملي، ۹ مقاله در همايش‌هاي تخصصي بين‌المللي و ۲۵ مقاله در همايش‌هاي معتبر ملي بوده است. همچنين، اينجانب با ۲ طرح پژوهشي در دانشگاه اصفهان همكاري دانشجويي داشته‌ام و موفق به چاپ ۲ كتاب تخصصي در زمينه پترولوژي، طراحي و راه‌اندازي ۲ تارنماي تخصصي در زمينه پترولوژي و كاني‌شناسي شده‌ام. از ديگر فعاليت‌هاي اينجانب همكاري به‌عنوان مشاور پايان‌نامه كارشناسي‌ارشد و همكاري با مجله علمي- پژوهشي پترولوژي دانشگاه اصفهان و داوري مقالات در مجلات علمي بوده است. انتخاب به‌عنوان پژوهشگر فعال دانشگاه اصفهان (۱۳۹۱) و دريافت جايزه بورس موقت از بنياد ملي نخبگان (۱۳۹۱)، پژوهشگر برتر دانشگاه اصفهان (۱۳۹۲) و نيز دانشجوي نمونه كشوري (۹۴-۱۳۹۳) از افتخارات آموزشي - پژوهشي اينجانب بوده است.

- لطفاً توضيح دهيد انتخاب دانشجويان نمونه به چه صورت انجام مي‌پذيرد؟

انتخاب دانشجويان نمونه در هر سال آموزشي بر اساس آيين‌نامه وزارت علوم انجام مي‌پذيرد. بر اساس اين آيين‌نامه نخست دانشجويان نمونه در دانشگاه‌هايي كه در آن تحصيل مي‌كنند به‌عنوان دانشجوي نمونه انتخاب و سپس به وزارتخانه معرفي مي‌شوند و سپس از ميان دانشجويان نمونه‌اي كه به وزارتخانه‌ها معرفي شده‌اند افرادي به‌عنوان دانشجوي نمونه كشوري انتخاب مي‌شوند. در سال آموزشي ۹۳-۹۴، ۱۳۲ نفر از سوي ۵۸ دانشگاه وزارت علوم به سازمان امور دانشجويان كشور معرفي شده ‌بودند كه در پايان اسامي ۴۱ نفر به‌عنوان برگزيده كشوري اعلام شد. از ميان ايشان ۲۹ نفر دانشجوي برگزيده مقطع دكتري شامل ۳ نفر خانم و ۲۶ نفر آقا بودند. بنده افتخار داشتم از گروه علوم‌پايه انتخاب شوم كه تعداد افراد برگزيده كشوري در آن، مجموعاً ۴ نفر بود.

- برنامه‌هاي آينده شما به‌عنوان دانشجوي نمونه كشوري دانشگاه اصفهان چيست؟

با توجه به علاقه فراواني كه به امر تدريس و پژوهش دارم اميدوارم با حمايت‌ مسئولين محترم عضو هيات‌علمي يكي از دانشگاه‌هاي معتبر كشور بشوم تا ضمن پيگيري پژوهش‌هاي علمي، بتوانم همواره در اين عرصه به كشورم خدمت كنم.

 - در پايان، انتظارات و پيشنهاد‌هاي خود را مطرح نماييد؟

رشته زمين‌شناسي يكي از رشته‌هاي بنيادي - كاربردي بوده و به‌طور مستقيم و غير مستقيم زيربناي بسياري ديگر از شاخه‌هاي علوم پايه و مهندسي است. در گرايش پترولوژي يا سنگ‌شناسي اين رشته، به بررسي كاني‌شناسي، خاستگاه و ژئوشيمي سنگ‌هاي آذرين و دگرگوني و فرآيندهاي پترولوژيك موثر بر تشكيل آن‌ها پرداخته مي‌شود. اين گرايش، يك رشته بنيادي در پيشبرد اهداف و مطالعات پژوهشگران در همه گرايش‌هاي گوناگون زمين‌شناسي، به‌ويژه كاني‌شناسي، ژئوشيمي، زمين‌شناسي اقتصادي، زمين‌شناسي زيست‌محيطي و زمين‌شناسي پزشكي و نيز رشته‌هاي‌ اكتشاف معدن، علوم هسته‌اي و تحقيقات فضايي محسوب مي‌شود. لذا اميدوارم مسئولان محترم با ايجاد فضاي مناسب براي جذب به‌عنوان هيات علمي، راه‌اندازي پژوهشكده‌ها و مراكز علمي و به‌كارگيري فارغ‌التحصيلان دكتري در امور پژوهشي دانشگاه، اينجانب و همه فارغ‌التحصيلان اين رشته را كه به‌راستي همگي افرادي پرتلاش و موفق هستند پشتيباني فرمايند و ضمن برداشتن گام‌هاي موثرتر در رشد علمي و پژوهشي كشور، به رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) جامه عمل بپوشانند و اين سخن ارزشمند معظم له را كه «مديريت تحولات كشور بايد در دست نخبگان دانشگاهي و حوزوي باشد» سرلوحه امور قرار دهند.

در پايان از شما براي فراهم نمودن فرصت اين گفتگو سپاسگزارم و بايد به اين نكته اشاره كنم كه دستاورد همه تلاش‌هاي من مرهون لطف خداوند بزرگ، زحمات و از خودگذشتگي‌هاي خانواده عزيزم، استادان ارجمندم در تمام دوران تحصيل و همراهي صادقانه دوستان و همكاران علمي‌ام در دانشگاه اصفهان و ساير دانشگاه‌هاي داخلي و خارجي بوده و خواهد بود و در اينجا از همه ايشان صميمانه سپاسگزاري مي‌نمايم. از آقايان دكتر همايون صفايي، مدير محترم گروه زمين‌شناسي دانشگاه اصفهان، پروفسور قدرت ترابي، دكتر رامين صمدي، پروفسور مسيب سبزه‌يي، دكتر مرتضي شريفي، دكتر سيد محسن طباطبايي‌منش، پروفسور ايرج نوربهشت، دكتر عبدالرزاق جباري، پروفسور محمود خليلي، پروفسور موسي نقره‌ييان، دكتر محمدعلي مكي‌زاده و استادان ارجمند گروه زمين‌شناسي دانشگاه اصفهان كه در طول تحصيلات و تحقيقاتم از پيشگاه ايشان بهره‌مند بوده‌ام سپاسگزارم.

همچنين، در پايان مايلم از تلاش‌هاي ارزشمند رياست دانشگاه اصفهان جناب آقاي دكتر هوشنگ طالبي، معاونان و ساير مسئولان محترم دانشگاه و دانشكده علوم و همچنين، كارمندان پرتلاش دانشگاه به‌ويژه در گروه ‌زمين‌شناسي، معاونت اجتماعي- فرهنگي و روابط عمومي دانشگاه سپاسگزاري نمايم و براي ايشان از درگاه خداوند آرزوي تندرستي و بهروزي روزافزون در تلاش و خدمت استدعا نمايم.

منبع خبر: روابط عمومی دانشگاه اصفهان

سلام بر نام پاک حسین

سلام بر سرهای بریده؛ سلام بر بدنهای غرقه خون؛ سلام بر آموزگاران مهر و وفا؛ سلام بر عزیزان زهرا؛ سلام بر دوستان خدا؛ سلام بر آیینه های صفا؛ سلام بر سردار عشق؛ سلام بر آزاد مرد حق؛ سلام بر یگانه هستی ... سلام بر نام پاک حسین....

منبع: zaminazmoon.blog.ir

کسب افتخار دانشجوی نمونه کشوری توسط «دکتر نرگس شیردشت زاده» در سال ۱۳۹۴

بسمه تعالی

سرکار خانم دکتر نرگس شیردشت زاده
سلام‌علیکم؛
از اینکه در پرتو الطاف خاصّه ی الهی، در محضر پر فیض اساتید گرانمایه و  با همت و  پشتکار والا; مزیّن به نور دانش و منوّر به پرتو بینش گردیده و موفق به کسب افتخار دانشجوی نمونه کشوری در سال ۱۳۹۴ گردیده اید، بدین‌وسیله ضمن  تبریک و تحسین توانمندی‌های متعهدانه و مسئولانه سرکارعالی که گویای شایستگی‌های لازم برای انتخاب در این عرصه علمی است، امید است با قدم نهادن درمسیر علم و اخلاق، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد و ایثار، قدم‌هایی محکم و استوا ر در مسیر اعتلای علمی و پژوهشی ایران اسلامی بردارید. مزید توفیقات روزافزونتان را از درگاه حضرت احدیت مسئلت می‌نماییم.

با تقديم احترام
گروه آموزشی و تحقیقاتی زمین آزمون
۲۷/۰۵/۱۳۹۴