ميکروسکوپ نوري

يک ميکروسکوپ نوري ، ابزاري است که با تکيه بر نور امکان مشاهده تصويري واضح را فراهم مي کند . انواع ديگري از ميکروسکوپ ها نيز وجود دارد که به جاي نور از انرژي بهره مي گيرند.

یک میکروسکوپ نوری ، ابزاری است که با تکیه بر نور امکان مشاهده تصویری واضح را فراهم می کند . انواع دیگری از میکروسکوپ ها نیز وجود دارد که به جای نور از انرژی

بهره می گیرند . به عنوان مثال می توان میکروسکوپ های الکترونی که از الکترون و میکروسکوپ های تحقیقی ردیاب ( scanning probe microscopes ) که از میدان الکترومغناطیسی استفاده می نماید .
در بررسی میکروسکوپ ها با انواع بسیار متنوع مواجه هستیم که هر یک در زمینه خاصی کاربرد دارند . در ادامه متداول ترین میکروسکوپ های کاربردی به همراه شرح مختصری از نحوه کار و زمینه استفاده آنها ذکر می گردد .

این میکروسکوپ ، یک میکروسکوپ پایه محسوب می گردد که دارای یک لنز چشمی با بزرگ نمایی 20 برابر می باشد و از نور طبیعی جهت روشن سازی استفاده می شود و برای مشاهده توسط نور بازتاب شده مورد استفاده قرار می گیرد ( نوری که از سطح نمونه منعکس شده و به چشم ما می رسد ) . این وسیله جهت مشاهده حشرات ، دانه های ماسه و ... استفاده می شود .

منبع: پایگاه ملی داده های علوم زمین

اين پايگاه در ستاد ساماندهي پايگاه‌هاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ثبت شده است و همه حقوق مادی و معنوی آن برای پایگاه تخصصی سنگ‌شناسی ایران است. هرگونه استفاده و نشر مطالب اين پايگاه تنها باید با ذکر منبع باشد.    Copyright © 2008-2022.‎ All rights reserved.‎  Designed by www.sabasa.ir